Marjanović, Jagar, Popović i Vasić u B finalima EP

Članovi Veslačkog kluba Partizan koji brane boje Srbije na Evropskom prvenstvu za seniore u Beogradu u nedelju, 1. juna, poslednjeg dana šampionata veslaće u B finalima za plasman od sedmog do 12. mesta. U subotu su na programu bila polufinala, a sve tri posade, u kojima su naši članovi, nažalost nisu uspele da se domognu plasmana među šest najboljih. Najbliži je finalu bio Marko Marjanović koji vesla u dubl skulu sa Aleksandrom Filipovićem. U izuzetno uzbudljivom finišu sa Britancima za svega 24 stotinke njih dvojica su ostali bez treće pozicije i plasmana među šest najboljih. Naši su kroz cilj prošli s vremenom 6:17,51, a Velika Britanija s rezultatom 6:17,27. Prva dva mesta osvojile su posade Norveške (6:15,63) i Litvanije (6:16,41). Peto i šesto mesto zauzele su Švajcarska (6:25,41) i Španija (6:30,90). Naš čamac je solidno počeo. Posle prvih 500 metara je bio četvrti, ali je ubrzo izbio na treću poziciju. Za to mesto u poslednjih 500 metara borio se sa Britancima i u poslednjih 10 metara je izgubio „vizu“ za finale.

Mladi četverac bez kormilara u kojem pored naših članova Gorana Jagara i Jovana Popovića veslaju i Martin Mačković iz Palića i Viktor Pivač iz Grafičara u drugoj polufinalnoj trci, iz koje su se u finale plasirale Grčka (5:55:29), Holandija (5:56,61) i Rusija (5:57,68), s vremenom 6:09,22 zauzeo je šesto mesto pa će u subotu od 9,22 veslati u B finalu. Pored našeg čamca u borbi za plasman od sedmog do 12. mesta iz ove grupe polufinala otišle su i Rumunija (5:58,37) i Češka (6:05,80). Naš teški četverac je od početka trke bio petom mestu, ali je na ulasku u drugu polovinu pao na šestu poziciju na kojoj je ostao do kraja. Iz prve grupe polufinala u finale su se plasirale Velika Britanija ((5:54,20), Italija (5:57,33) i Nemačka (5:57,39) dok će u B finale Španija (6:04,34), Hrvatska (6;04,80) i Francuska (6:10,64).

U subotu je od srpskih posada poslednji na stazi izašao naš član Miloš Vasić koji je u prvoj polufinalnoj trci skifova zauzeo s vremenom 7:03,19 četveto mesto pa će u nedelju od 10,04 č veslati u B finalu. Iz ove trke finalne „vize“ izvadile su Češka (6:52,75), Nemačka (6:53,72) i Belorusija (6:57,46), dok će petoplasirana Bugarska (7:10,03) i šetoplasirani Izrael (7:15,19), poput Vasića, u B finale. Iz druge grupe polufinala prva tri mesta osvojili su Litvanija (6:55,10), Velika Britanija (6:58,34) i Belgija (7:00,81) pa su se plasirale u finale dok će u B finale Italija (7:04,56), Finska (7:05,28) i Hrvatska (7:09,80).

Od ostalih srpskih posada najbolja je bila dvojac bez kormilara Dušan Bogičević, Veselin Savić koji je s vremenom 6:30,72 osvojio drugo mesto u svojoj polufinalnoj trci i tako se, uz prvoplasirane Nemce (6:29,71) i trećeplasirane Špance (6:35,78), plasirao među šest najboljih na Starom kontinentu. U prvoj polufinalnoj trci skifova za lake veslače Miloš Stanojević je s vremenom 7:19,20 zauzeo šesto mesto pa će u nedelju od 8,46 č veslati u B finalu. Srpski ženski dvojac bez kormilara Ivana Filipović, Iva Obradović ostao je prvi ispod crte za finale. Naš čamac je s vremenom 7:23,25 osvojio treće mesto u prvoj trci repesaža iz koje su dva prvoplasirana čamca – Holandije (7:15,71) i Hrvatske (7:18,31) otišla u finale.