Marjanović osmi, Vasić 11, Popović i Jagar 12. u Evropi

U nedelju je u Beogradu završeno Evropsko prvenstvo za seniore u veslanju na kojem je naš klub imao četiri predstavnika. Najbolji plasman od veslača Partizana postigao je Marko Marjanović koji je u dubl skulu sa Aleksandrom Filipovićem osvojioo osmo mesto. Nakon neizvesog i uzbudljivog finiša u B finalu Marjanović i Filipović su izgubili od čamca Švajcarske koji je sa svega 11 stotinki prednosti prošao kroz cilj kao prvi ispred naše posade. Švajcarci su imali vreme 6:17,89 a naši momci 6:18,00. Treće, četvrto, peto i šesto mesto u B finalu pripala su Češkoj (6:20,93), Španiji (6:22,24), Danskoj (6:30,23) i Rumuniji (6;32,76). Marjanović i Filipović su nakon prvih 500 metara bili na trećem mesto. Narednu „hiljadarku“ su iskoristli da izbiju na čelo. U poslednjih 500 metara su vodili ogromnu bitku sa čamcem Švajcarske koju su, nažalost, izgubili u poslednjim metrima.

Miloš Vasić je debi u skifu na nekom velikom seniorskom takmičenju završio na 11. mestu. U B finalu s vremenom 6:58,06 zauzeo je peto mesto. Pre Vasića kroz cilj su prošli čamci Hrvatske (6:50,51), Bugarske (6:53,21), Izraela (6:53,99) i Italije (6:57,91), dok je Finska (7:00,84) bila šesta. Vasić je od početka zaostao za konkurencijom. Posle 500 metara je bio šesti, posle 1.000 peti. Na ulasku u poslednju četvrtinu trke ponovo je pao na šesto mesto ali je u finišu uspeo da pretekne čamac Finske. Srpski mladi četverac bez kormilara koji su pored naših članova Gorana Jagara i Jovana Popovića činili i Martin Mačković iz Palića i Viktor Pivač iz Grafičara s vremenom 6:01,97 zauzeo je šesto mesto u B finalu. Pre našeg čamca kroz cilj su prošle posade Rumunije (5:56,95), Češke (5:57,86), Španije (5:58,09), Hrvatske (5:58,90) i Francuske (6:01,21). Mačković, Jagar, Pivač i Popović su na uslaku u drugu polovinu trke držali treću poziciju, ali su od tada počeli da posustaju. Prvo ih je pretekao čamac Hrvatske, a u poslednjih stotinak metara i posada Francuske.

Od ostalih srpskih posada najveći uspeh zabeležio je dvojac bez kormilara Dušan Bogičević, Veselin Savić koji je, su s novim evropskim rekordom 6:21,75 (prethodni evropski rekord bio 6:27,66) osvojio zlatno odličje. U B finalu skifa za lake veslače Miloš Stanojević je s vremenom 7:02,38 bio drugi tako da je u konačnom plasmanu osvojio osmo mesto, dok je ženski dvojac bez kormilara Ivana Filipović, Iva Obradović trijumfom u B finala osvojio sedmo mesto na šampionatu.

Pored četvorice takmičara Srbiju na Evropskom prvenstvu su predstavljalii i šef stručnog štaba VK Partizan Nebojša Ilić, inače član selektorske komisije Veslačkog saveza Srbije, kao treneri Saša Mimić i Oleksandr Fedotov, koji će biti u svojstvu trenera reprezentacije.