Igor Đerić i Mateja Jošić sedmi na svetu

Naši članovi Igor Đerić i kormilar Mateja Jošić braneći boje Srbije na Svetskom prvenstvu za juniore u Hamburgu na kojem su nastupili u osmercu sa Nikolom Cvijetićem, Dušanom Slavnićem, Nemanjom Lečićem, Milošem Milićevićem, Urošem Dimitrijevićem, Markom Ristićem i Zoranom Rajićem osvojili su sedmo mesto. U B finalu ove discipline srpski osmerac je trijumfovao s vremenom 6:25,11 prošavši kroz cilj isperd čamaca Rusije (6:28,18), SAD (6:31,71) i Austrije (6:45,96). Naš osmerac, koji je u Hambrugu debitovao u ovom sastavu, od početka krenuo sa jasnom namerom da šampionat završi sa pobedom. Iako je posle prvih 500 metara bio drugi, iza SAD, naš čamac je ubrzo izbio na čelnu poziciju koju je rutinski čuvao do kraja.

U nedelju, 10. avgusta 2014, poslednjeg dana šampionata pored osmerca na stazu je izašla i Ljiljana Jošić koja je u B finalu skifa zauzela treće mesto. Dan ranije srpski četverac skul Milan Mijić, Luka Vrbanski, Kristijan Stevanović, Filip Prodanović zauzeo je ukupno 16. mesto pošto je u u C finalu, svojoj poslednjoj svojoj trci na šampionatu, zauzeo četvrto mesto.